Bodování

Za co se body získávají?
Světlušky získávají body nejčastěji za běžnou oddílovou činnost, ale občas je možné, že lze získat i nějaké extra body při speciálních příležitostech (např. za vítězství na Gurmánské výpravě, za nějaký dobrý skutek, který bychom chtěli obzvláště vyzdvihnout…).
Zde máte přehledný seznam, za co Vaše děti získávají body:

Účast na akci ………………….……………………………….…… 10 bodů / den
Osobní věci …………………….………………………………….… 1 bod / osobní věc
Hry na akcích ………………………………………………..…….. 1 – 20 bodů
Splněný bod v Nováčkovi/Cestičce …………………….. 5 bodů
Splněná nástraha jeskyně v Cestičce ………………….. 50 bodů
Získané světýlko ………………………………………………….. 30 bodů
Zápis do kroniky …………………………………………………… 15 bodů
Vítězství v celoměsíčním bodování ………………..….. 20 bodů

Body za účast na akci se počítají za každý započatý den a to i na akcích dobrovolných.
Body za vítězství v celoměsíčním bodování se počítají až do dalšího měsíce.

Za co se body ztrácejí?
Body se dají skutečně ztratit pouze dvěma způsoby: buď neomluvením se na akci, nebo neskautským chováním (tedy podváděním při hře, lhaním, ubližováním druhým…). Za každou neomluvenou akci děti přijdou o 10 bodů, proto Vás prosíme, omlouvejte je. Ať už se jedná o schůzku nebo výpravu, je vždy dobré vědět, že na někoho již nemusíme čekat, jelikož je nemocný nebo třeba na akci se školou.
Omluvy jsou možné sms, e-mailem i osobně na schůzkách. Na dobrovolné akce (jako jsou tělocvičny nebo třeba Květinový den) děti omlouvat nemusíte, o body při své neomluvené neúčasti nepřijdou.

A k čemu jsou vlastně ty body dobré?
Každý měsíc vyhlásíme díky získaným bodům tu nejlepší světlušku, na konci roku navíc absolutního vítěze (tedy toho, kdo získal v součtu za všechny měsíce nejvíce bodů).
To ale samozřejmě není všechno, za obdržené body z minulých měsíců si světlušky mohou „koupit“ poukazy na různé věci. Během posledního „nakupování“ bylo možné získat kupříkladu poukaz na odnos jedné věci na výpravě, výrobu bavlnkového náramku na přání, skautskou píšťalku, možnost vyhnout se jednou rozcvičce a mnoho dalšího.
Sbírat body se tedy rozhodně vyplatí :)

STAV BODŮ

Níže v tabulce vidíte aktuální stav bodů v daném měsíci. Kdy přesně byl počet bodů aktualizován se dozvíte přímo pod tabulkou.
Jak jste si jistě povšimli, nacházejí se v tabulce hned tři bodové údaje. Jako první je zde „Měsíční bodování“, tedy stav bodů pouze za aktuální měsíc. Za nimi se pak nachází „Celoroční bodování“, což je součet všech bodů od začátku oddílového roku až do současnosti. Jako poslední údaj vidíte „Body k utracení“, to je množství bodů, které dané světlušce ještě zbývá pro nákup poukázek. Tyto body si může schovávat po celý rok nebo je postupně utrácet, když budou nabídnuty poukázky.
Ještě si dovolíme podotknout, že na stav celoročního či celoměsíčního bodování toto utrácení nemá žádný vliv :-)

Měsíční bodování

Celoroční bodování

Body k utracení

   
 
 
 
   
 

Poslední aktualizace tabulky: -

Okomentovat

2011 (c) Rak